שבת משפחתית - כתבה

בית ספר דתי פתוח בשבת?

בשבת האחרונה התקיימה בבית הספר שילה בקרית אונו "שבת משפחתית". מנהל בית הספר ומשפחתו התארחו בשבת בבית הספר, קיימו סעודת שבת עם התלמידים והוריהם וחגגו במלווה מלכה במוצאי שבת עם מאות הורים וילדים. עשרות ילדים הלומדים בביה"ס ומתגוררים מחוץ לקרית אונו התארחו בשבת אצל חבריהם מהעיר, השתתפו בסעודה בבית הספר בערב שבת, בפעילות בבני עקיברא ובמלווה מלכה חגיגי.

בשבת האחרונה, בהמשך למסורת הנמשכת זו השנה הרביעית ברציפות, התארחו מנהל בית הספר שילה ואשתו, עם שמונת ילדיהם, בקרית אונו לשבת בבית הספר.

הפעילות בשבת היתה מורכבת מרוח ומחומר. היא החלה בערב שבת, בתפילה בבית הכנסת המרכזי האשכנזי, עם תושבי העיר והורי ותלמידי בית הספר שילה מקרית אונו וממושבי עמק לוד הלומדים בבית הספר אשר התארחו אצל חבריהם מבית הספר. לאחר התפילה צעדו יחדיו לבית הספר לסעודת ערב שבת משותפת בבית הספר עם כמאה הורים וילדים. בסעודה השתתפו גם משפחות חילוניות עם ילדיהם, בהם גם גננת של גן ממלכתי המקיים שיתופי פעולה עם ביה"ס.

אחר הסעודה הצטרפו משפחות מהעיר עם ילדיהם לעונג שבת, שמעו מהמנהל סיפור חסידי באווירה היתה מיוחדת מאד. אחת המחנכות צעדה עם בעלה וילדיה מגבעת שמואל לעונג השבת.

גולת הכותרת היתה במוצאי שבת בה התקיימה חגיגת מלווה מלכה. מאות הורים הגיעו לבית הספר לערב מוסיקלי בו הופיעו ילדי בית הספר. אולם הספורט התמלא בשירה יהודית בליווי נגינה, הופעות של ילדי בית הספר ושמחה והתרגשות רבה. על אף התמעטות מספר התלמידים בבית הספר האולם היה מלא במאות אנשים והאווירה היתה מיוחדת, וגם אצל ההורים נרשמה התרגשות רבה. שרה, אם לילדים בבית הספר: "השבת היתה מדהימה, האווירה, בית הכנסת המלא, הארוחות, וההופעה במוצאי שבת בה היו מאות אנשים. ממש שבת משפחתית. כבר מחכים לשנה הבאה".

 

מנהל בית הספר דביר שפרן: "זו השנה הרביעית בה אנו מקיימים שבת משפחתית ונהננו מאד. כמות הילדים וההורים שנטלו חלק בשבת ובמלוה המלכה שלאחריה הפתיעה אותנו מאד, ממש הרגשנו את דברי השיר 'מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד'. ילדינו כל השבוע שלפני דברו ביניהם 'מתי כבר נסע לקרית אונו'. אנו מתפללים שנצליח לשמור ולפתח רוח מיוחדת זו. מרגש במיוחד היה לפגוש בערב שבת גם בוגרי בית הספר ממושבי עמק לוד בכיתות ז-ח, שסיימו את לימודיהם בשילה בשנתיים האחרונות ושבו להתארח אצל חבריהם מהכתה לשעבר, ולקחת חלק בפעילות המסורתית... על אף הטרחה האדירה והמאמץ המשפחתי - במשפחה המורחבת, בבית הספר, הילדים כל כך לוחצים וכל כך מחכים, שקשה לסרב...שילה קרית אונו הוא לא כמו משפחה - הוא משפחה למופת". 

Comments