בנות מצווה

שמחתי באומרים לי בית ה' נלך, עומדות היו רגלינו בשעריך ירושלים...

כ"ח בנות כתה ו לומדות במשך שעתיים בשבוע עם מחנכת הכתה שיעורי הכנה לבנות מצוה, סביב האשה ויהדותה וכו, כאשר הבנים לומדים גמרא.

תהליך זה הגיע לשיאו היום, כאשר הבנות יצאו מבית ספר שילה ליום סמינריון וחוויה, יחד עם שתי המחנכות, במרכז החינוכי רמות שפירא, בקבר רחל ובבית המנהל בירושלים.


לאחר יחידות שונות, ארוחת צהריים ופעילות ברמות שפירא, המשיכו הבנות בערב לתפילה בקבר רחל, ושם גם פגשו את מנהל בית הספר בהפתעה וקיבלו ממנו שי אישי - סידור מהודר, שאי"ה ילווה אותן בכל אשר יפנו. משם המשיכו הבנות ל... ביקור מפתיע, בלא שידעו על כך, בבית משפחת שפרן בשכונת הר חומה בירושלים.

הבנות הנרגשות מביקור בבית המנהל שמעו שיחה קצרה ממרים שפרן, אשתו של המנהל, על כוחה של רחל ועל הצניעות שבמסירת הסימנים - הויתור שלנו למען אידיאל כללי, אם זה בצניעות בבגדים ואם זה בויתור לזולת. ארבעה שמנמונת ילדי המנהל שהיו עוד ערים התרגשו מאד מהאורחות החשובות והגישו להם שוקו חם ופיצה, והבנות נהנו מאד והרגישו בבית כפשוטו..
אחת הבנות, שרגילה לעבודה במעגלי שיח בבית הספר במסגרת כישורי חיים, ראתה את הכסאות המסודארים במעגל ושאלה אם הזמינו אותם לבית של המנהל למעגל שיח...
אין ספק שיום חוויתי זו ילווה את הבנות  אי"ה בהמשך. בקיצור, בית חנוך כמשפחה כפשוטו.
Comments