סדר טו בשבט - כתבה

סדר ט"ו בשבט ישראלי דתיים וחילוניים - בבתי הספר בקריית אונו

ביום ששי השבוע, מוצאי ט"ו בשבט, נערך בבית ספר "שילה" אירוע מיוחד משותף לתלמידי כיתות ה' מבית ספר "עלומים" בקריית אונו ומבית ספר הממלכתי דתי "שילה", בית הספר הדתי היחידי בקריית אונו, תחת הכותרת סדר ט"ו בשבט ישראלי.

האירוע, המתקיים זו השנה הרביעית ברציפות, עמד בסימן ט"ו בשבט ופירות ארץ ישאל, תחת הכותרת "מה ט"וב ומה נעים שבט אחים גם יחד...".

בשעות הבוקר הגיעו כמאה שישים ילדי כיתות ה' מ"עלומים" עם מוריהם לאולם הספורט בבית הספר "שילה",  אשר נערך מבעוד מעוד בעשרות שולחנות, מאות כסאות ובשולחנות ערוכים עם פירות שבעת המינים, ונפגשו עם תלמידי כיתות ה-ו של "שילה", שקיבלו את פניהם בסבר פנים יפות ובהתרגשות לא מוסתרת.

התלמידים ישבו בשולחנות משותפים: חציים מ"עלומים" וחציים מ"שילה", על השולחנות היו מבחר מפירות הארץ משבעת המינים, ולכל ילד היה "סדר ט"ו בשבט ישראלי" שכלל שירים ישראלים וארץ ישראליים, אשר הוקרנו במקביל במצגת.

במהלך האירוע הקריאו ילדי "עלומים" ו"שילה" קטעים סביב המינים השונים, שתו "ארבע כוסות" של ט"ו בשבט, טעמו מכל המינים ושרו יחדיו שירי ארץ ישראל ושירים עבריים.

השנה, באירוע שהפך למסורת ומתקיים כאמור זה השנה הרביעית ברציפות, הגיעו גם ראש העיר החדש ישראל גל, שנבחר זה לא מכבר לתפקידו, 
מ"מ ראש העיר רון מלכה, ומ"מ מנהלת אגף החינוך ירדנה חדד. האורחים, שזו להם הפעם הראשונה באירוע זה, ישבו דקות ארוכות, נהנו מהאווירה המיוחדת ולא הסתירו את התרגשותם. גל שבירך על היין והרים כוסית לחיים עם כל הילדים, דיבר על חשיבות האירוע ושיתוף הפעולה בין דתיים וחילונים בעיר, ולדבריו "כך הייתי רוצה לראות את הילדים שלנו".

רון מלכה מחזיק תיק החינוך, אמר לילדים במהלך האירוע שהיה צריך לפתוח את המפגש בשיר "מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד", וחיזק את המשך הפעילויות המשותפות. מלכה שר עם הילדים, ומנהל בית הספר "שילה" הזמינו להופיע בכוכב נולד כש"רון בלב ואת ביד"...

בית ספר "שילה" מקיים פעילות עניפה עם בתי הספר הממלכתיים בעיר, וסדר ט"ו בשבט החגיגי היווה המשך לפעילויות השונות שהיו בחודשים האחרונים, כמו הפנינג סוכות עירוני ב"שילה", ביקורים של גנים מהעיר ב"שילה" וכן קשר רציף של ילדי "שילה" עם ילדי "רימונים", הכולל מפגשים וביקורים הדדים.

מנהל בית ספר "שילה" הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה חינוכי בין בית הספר הדתי לבתי הספר הכללי, והצהיר שוב כי "אין דתיים ואין חילונים, כולנו יהודים, וכולנו אוהבים ומכבדים זה את זה".

Comments